این وبلاگ رو به امید این درست کردم که باعث بشم هم خودم بیشتر تفکر و اندیشه کنم و هم بقیه بیشتر تفکر و اندیشه کنن و همچنین لذت تفکر و اندیشه و دقت و دقیق شدن رو بچشم و بچشونم :) ولی این جا تبدیل شده بود به جایی برای ثبت روز نوشته هایم.برای همین اومدم خداحافظی کنم.از همه ی شما ممنونم که در این مدت با من همراه بودید.

یه نکته هم بگم.من خانم شرلوک هلمز هستم.یعنی دختر هستم. :)

قبل از رفتن پاسخ دو معمای قبل رو این جا می نویسم. :)

پاسخ معمای اول:

کلید معمای اول غلط املایی های متن بود.حروف کلمه ی رمز گاهی حروف درست و گاهی هم حروف غلط بودن.

ستاره ها در آسمان می درخشبدند.

هر اانسانی با نگاه کردن به این

منظره ی زیبا احساس شادابی می کند.

قرص ماه نیمه کامل است.

مرغابی ها درون آبگیر خنک شنا می کنند.

بچه مرغابی از مادرش جدا می شود

تا کزم شبتابی را دنبال کند.

نسیم خنک و ملاایمی در چمنزار می وزد.

بچه مرغابی دوباره به کنار مادرش می آید.

مادرش بچه مرغابی را توازش می کند

و هردو شناکنان دور می شوند.

منظورم از "حروف کلمه ی رمز گاهی حروف درست و گاهی هم حروف غلط بودن." اینه که مثلا در کلمه ی "می درخشید" حرف درستی که باید به کار بره "ی" است ولی در متن حرف "ب" که غلطه به کار رفته که حرف اول کلمه ی رمز همین حرف "ب" است که در متن اشتباه به جای حرف "ی" کار رفته است.ولی مثلا در کلمه ی "کرم شبتاب" حرف درستی که به کار می ره "ر" است ولی به جایش حرف غلط "ز" به کار رفته که حرف دیگر کلمه ی رمز حرف "ر" است که حرف درست به کار رفته در کلمه ی درست است.امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید.

اگه همین طور پیش برید و برای خودتون این حروف درست و غلط به کار رفته رو تحلیل کنید کلمه ی رمز به دست میاد.

کلمه ی رمز معمای اول:

باران

+بعد از این که یکی از دوستان عزیز بهم گفت که فکر می کرده رمز "یاران" می شده،با خودم فکر کردم که بله رمز می تونسته یاران هم باشه.پس رمز متن هم می تونسته باران باشه و هم یاران.هر دو کلمه ی رمز درست اند و هر دو کلمه جواب رمز متن هستند.ممنونم از دقت زیاد این دوست عزیز. :)

و اما درمورد پاسخ معمای دوم.در معمای دوم از روش رمز نگاری Pigpen cipher استفاده شده.با استفاده از تصویر زیر می تونید رمز رو پیدا کنید.

که با استفاده از تصویر بالا رمز معمای دوم هم به دست میاد.

رمز معمای دوم:

.You are smart

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها